Evinizin temel sorunları var mı?

Katkıya uymak bir yazar daha.

Bir süredir evinizde ve ilk başta hiçbir temel sorunu keşfedilmediyseniz – hiç olmadığı anlamına gelmez.

Bir evin karşılaştığı en önemli sorunların çoğu, sahipler tarafından bulunmaz, ancak rutin denetimler yapan uzmanlar tarafından bulunur.

Arayabileceğiniz temel problemlerin bazı tipik göstergeleri vardır ve herhangi bir alanda meydana geldiğinizde, bir bodrum temel onarım rezervasyonu yapabilirsiniz.

Çatlak

Temel problemlerinin en anlık gösterimlerinden biri, duvarlar, zeminde ve tavandaki çatlakları fark etmektir.

Evin yıllar içinde biraz değişmesi yaygın olsa da, önemli çatlaklar mülkünüzün temelinde çok daha fazla sorun olduğunu gösterebilir.

Tıpkı çatlaklarınız olduğu için temel sorunlarınız olduğu anlamına gelmez – her zaman denetlenmeye değer.

Birçoğumuz dış duvar çatlaklarını reddedebilirken, bunlar bir gösterge de, bu yüzden onlara göz kulak olduğunuzdan emin olun.

Kabarık zeminler

Kabarık zemin gürültüsü eğlense de, zeminin desteğiyle ilgili bir sorun olduğunu gösteren bir işarettir. Kötü yapısal tasarım, temel yerleşimi, termitlerin yanı sıra nem bunun nedeni olabilir.

Süngerimsi veya yumuşak döşeme tahtaları, denetlemeniz gerektiğine dair bir şey olduğunun harika bir göstergesidir.

Drenaj

Rutin bakım gerektiren evin parçalarından biri tahliye. Düzgün sürdürülmelidir, çünkü olmadığında büyük sorunlara neden olabilir.

Yaygın drenaj sorunları kolay bir tıkanma olabilir veya birincil çizgilerden bir sorun olabilir. Drenaj sorunları da temel sorunlarından olabilir.

Boruların arazisi yapısal sorunlar nedeniyle dengesizse, bu, temeller onarana kadar devam edecek bir sorundur ve ayrıca bir tesisatçıya da gerek kalır.

Sert Kapılar

Konut mülkünüzdeki kapıların ve pencerelerin yanı sıra açılmaya zorlandığını fark ederseniz, bu, vakıflarınızla ilgili sorunlar olduğunun bir işareti olabilir. Kapıların ve pencerelerin sert olmasının nedeni, evin artık en iyi yerlerde desteklenmemesidir.

Düzensiz Döşeme

Döşemenizin düzensiz olmasının birkaç nedeni vardır. Döşemenin kendisi eşit olmayan bir şekilde döşenebilirdi, bu da düzeltilmesi gerekecekti. Eşit olmayan ahşap döşeme, kullanılan ahşap, tedavisi, temizlik sırasında yanlış kimyasallar veya nem nedeniyle olabilir.

Alternatif olarak, evin temelleri bazı değişen sorunlar yaşıyor olabilir.

Eşit olmayan bir zemininiz varsa, bir döşeme uzmanıyla temasa geçmeniz ve temellerin de bir denetleme sağladığı gerekebilir.

Daha önemli temel sorunları tipik olarak, pencerelerin ve kapıların etraflarında büyük çatlakların yanı sıra, birçok nemli yanı sıra mülkünüzün etrafında kalıp olduğu daha büyük problemler sunar.

Vakıflar, evinizin şimdi ve gelecekte eviniz için risksiz ve korunan bir atmosfer olduğundan emin olmak için yapabileceğiniz ev bakımının listesinin sadece bir parçasıdır. Kontrol listenizle düzenli olarak gitmek şarttır: Basit Ev Bakım Kontrol Listesi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *