Yeni Başlayanlar İçin Akıllı Ev: Bir Bütçe Planında Evinizin Temelleri Bir Bütçe Planında

Katkıya uymak bir yazar daha.

Akıllı evler popülerlik kazanıyor. Ancak, kendi “akıllı” evinizi oluşturmaya nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz veya önceden yapılmış bilge bir ev sisteminin yüksek masrafı için ödeme yapamıyorsanız, endişelenmeyin! Bu blog yayın, size uygun fiyatlı ve herkesin kullanması basit olan bilge bir ev evini bir araya getirmek için gerekenlerin temellerini sağlayacaktır.

Akıllı termostatlar

Programlanabilir termostatlar, evinizin sıcaklığını uzaktan yönetmenizi sağlar. Onları belirli zamanlarda açacak şekilde açacak şekilde programlayabilir veya gündüz ve gece ne zaman olması gerektiği için bir rutin ayarlayabilirsiniz. Bu aletler yeni binada belirgindir, çünkü ev boş olsa bile sürekli olarak sürekli çalışan geleneksel ısıtma sistemlerinden daha ucuzdur.

Akıllı aydınlatma

Akıllı aydınlatma, çağdaş bilge bir evin en önemli özelliklerinden biridir. Bundan sonra her saatin yanı sıra güneş doğuşundan gün batımına kadar evinizin tam olarak nasıl göründüğünü yönetmenizi sağlar.

Farklı ampulleri bu sistemlerle uzaktan yönetebilirsiniz – RGB ampul gibi bazı modifikasyon renkleri veya lambalar veya ofis alanları okumak için tamamen beyazdır. Aynı şekilde, bazı akıllı aydınlatma sistemlerinin evinizin ruh halini bir dokunuşla değiştirebilmeniz için uzaktan kumandalar veya uygulamalar olduğunu keşfedeceksiniz. En iyi aydınlatma hizmetini almak için Olympia Lighting gibi profesyonellerle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı duman ve karbon monoksit dedektörleri

Akıllı duman dedektörleri ve karbon monoksit dedektörleri her türlü bilge evde bir zorunluluktur. Bu aletler, ASAP durumuna dikkat etmek için acil bir durum olduğunda sizi uyaracaktır.

Çoğu ev geleneksel sonlandırma alarmlarını kullanır, ancak bu yenileri farklı ateş türlerini belirler: sadece birkaç isim için ahşap, kağıt, kömür veya gaz. Aynı şekilde, bu aletlerin farklı türde alarmlar içerdiğini keşfedeceksiniz, böylece ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Akıllı sulama

Akıllı sulama sistemleri su ve kamu faturalarınızda para tasarrufu sağlar. Buna ek olarak, bu akıllı sprinklerleri, sadece bir yağmur fırtınası sırasında olduğu gibi veya tahmin durumlarında önümüzdeki birkaç gün içinde yoğun bir ısı dalgası olacağına dair sadece gerektiğinde açılmalarını sağlamak için uzaktan yönetebilirsiniz.

Güvenlik kameraları

Bilge ev teknolojisi söz konusu olduğunda güvenlik kameraları bir zorunluluktur. Bu gadget’lar hemen hareketi tespit edebilir ve bizzat orada olmasanız bile her zaman neler olduğunu anladığınızdan emin olmak için size bildirimler gönderebilir.

Telefonunuz veya e-postanız aracılığıyla uzaktan izleme uyarılarına ek olarak, çoğu güvenlik sistemi de aynı şekilde iki yönlü iletişime sahip olacaktır. Örneğin, kamerayla temas halinde olan kişilerle konuşmanıza izin veren yerleşik bir interkom ve daha sonra ne yapacağınızı söyleyebilmeniz için iki yönlü bir ses sistemi.

Akıllı Kilitler

Harika bir kilit, her türlü ev güvenlik sisteminin önemli bir parçasıdır. Kilitsiz bir kapı sadece sorun istiyor! Bilge kilitler, izni olan biri yaklaştığında kendi kilidini açarak çalışır.

Bazı kilitler benzer şekilde, kodu herhangi bir zamanda değiştirebilmeniz için tuş takımları vardır. Bu, sürekli olarak anahtarlarını kaybeden küçük çocukları olan haneler için yararlıdır! Bu aletlerin geleneksel sürgülerden çok daha pratik olduğunu ve çok daha güvenli olduğunu keşfedeceksiniz.

Sonuç olarak, her türlü bütçe hakkında bilge bir ev geliştirebilirsiniz. Dolayısıyla, evinizi uzaktan yönetmek ve daha fazla enerji tasarruflu hale getirmek için uygun bir yöntem arıyorsanız, bu blog yayınlaması başlamanıza yardımcı olacak fantastik ipuçlarıyla doludur!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *